Zapraszamy
+48 81 441 71 47

Wózek Kamerowy


SCENICZNY SAMOJEZDNY WÓZEK KAMEROWY znajduje zastosowanie na różnego rodzaju koncertach, przedstawieniach,  studniówkach i ślubach, wideoclipach i zdjęciach do produkcji filmowych. Dzięki samojezdnemu wózkowi z głowicą operator ma możliwość rejestracji obrazu z odległości nie będąc w centrum akcji. Ujęcia z tego typu urządzenia są niezwykle eleganckie, często stosowane przez telewizję. Dlatego przy naszych realizacjach często włączmy wózek aby uatrakcyjnić film.

Wózek kamerowy jest w całości sterowany tzn. posiada napęd umożliwiający mu jazdę w prawo bądź lewo. Na jego wyposażeniu jest ELEKTRONICZNA GŁOWICA OBROTOWA 2D dająca możliwość sterowania kamera w poziomie i pionie. Głowica o nośności 12kg posiada obie osie przelotowe co zapobiega plątaniu się kabli. Standardowo długość toru wynosi 14 metrów. Zarówno samym wózkiem jak i głowicą steruje się z pulpitu wyposażonego w joystick dynamiczny sterujący głowicą, pokrętło prędkości jazdy wózka .
Zastosowanie prowadnicy przewodów powoduje to, że wszystkie kable podążają z ruchem wózka bez plątania się. Duży przekrój wewnętrzny prowadnicy daje możliwość umieszczenia wielu przewodów.
Wózek posiada zabezpieczenie przed niekontrolowanym zjechaniem z torów co w znacznym stopniu ułatwia pracę, ponieważ operator może się skupić tylko na rejestracji obrazu. Wszystkie punkty obrotowe są łożyskowane co gwarantuje płynność ruchu.