Zapraszamy
+48 81 441 71 47

Kran Kamerowy


KRAN KAMEROWY - Potężne ramię kamerowe, które doskonale sprawdzi sie na różnego rodzaju koncertach, imprezach masowych, studniówkach, weselach gdzie nagrywanie z kranu jest najbardziej efektowne. Ujęcia filmowe z tego typu urządzenia są stabilne, eleganckie i bardzo efektowne. Kran kamerowy stosowany jest często w studiach telewizyjnych, podczas produkcji filmów pełnometrażowych, realizacji kamerowych z koncertów i eventów oraz realizacji reklam, spotów i wideoclipów. My stosujemy kran kamerowy przy realizacjach studniówkowych, ślubnych, wideoclipach, reportażach i filmach szkoleniowych.

Na ramieniu może być zamontowana głowica obrotowa 2D, dającą możliwość sterowania kamerą w poziomie i pionie lub głowica obrotowa 3D z dodatkową funkcją przechylania kamery na boki (kołyska). Maksymalne obciążenie głowicy 2D to 12kg, a 3D 10kg. Sterowanie pracą głowicy oparte jest o joysticki dynamiczne czyli takie, w których wielkość wychylenia drążka wpływa proporcjonalnie na szybkość pracy głowicy. Silniki posiadają wbudowane filtry przeciwzakłóceniowe, a także możliwość szybkiego rozłączenia z zębatkami osi na czas transportu co ma znaczny wpływ na przedłużenie żywotności całego mechanizmu. Głowice posiadają oś przelotową, która zapobiega plątaniu się kabli. Zasilanie sterownika sieciowe lub akumulatorowe.
Aluminiowe ramię kamerowe minimalizuje ilość przeciwwagi, a stalowy jednolity statyw z wyporami zapewnia stabilną pracę i pewność, że całość nie złoży się przy pełnym obciążeniu. Wysięgnik kamerowy jest wzmocniony odciągami, które eliminują tzw. efekt wędki. Wszystkie obrotowe punkty kranu oparte są o łożyska, które gwarantują najlepszą płynność ruchów.
Długość kranu kamerowego , na którym zamontowana jest ELEKTRONICZNA GŁOWICA OBROTOWA zależna jest od ilości zamontowanych przęseł i może wynosić 3 / 6 / 9 metrów długości roboczej, więc nagrywanie z kranu możemy zastosować praktycznie w każdych warunkach. Długość całkowita to ponad 11 metrów.